Na Dukle jsme prohráli o dvě branky

Zlomové momenty: Už od začátku měla Dukla navrch a držela si dvou až tříbrankový náskok, jenže po čtyřgólové sérii Zubří se hosté ujali vedení a do šaten odcházeli s náskokem dvou tref. Pražané však velmi rychle vyrovnali a od té doby začala velká přetahovaná. Zubří se neustále s Duklou pralo o vedení, a to až do stavu 23:23, jelikož v tu chvíli Pražané rozhodli třígólovou sérií o své výhře.

Zajímavost zápasu: Z posledních pěti vzájemných duelů zvítězila Dukla jen jednou, zatímco Zuberští hned třikrát. Nyní ale Pražané přidali další zářez ve společných měřeních sil.

Nejlepší střelec: V zakončení byla nejúspěšnější domácí dvojice Jonáš Josef a Jakub Krušberský. Oba zaznamenali po sedmi trefách, přičemž druhý jmenovaný proměnil hned pět sedmimetrových hodů.

Co výsledek znamená: Dukla se po výhře dostala na tři body a vystřídala na pátém místě plzeňský Talent. Zubří je momentálně osmé.

HC Dukla Praha – HC ROBE Zubří 27:25 (11:13)

Nejvíce branek: Josef 7, Krušberský 7/5, M. Rakouský 5 – Kucsera 6, Palát 5, Kyryljuk 4

Sedmimetrové hody: 6/5 – 1/1, Vyloučení: 3:3, Diváci: 185

Rozhodčí: Petr Kichner – Michal Vacula

Pozápasové ohlasy:
Daniel Kubeš, trenér HC Dukla Praha: „První výhra v sezoně. Samozřejmě to bylo těžké utkání, které bylo po celou dobu vyrovnané. Myslím, že jsme si ho výborně vybojovali. Hráli jsme na absolutní limit toho, co v současné době dokážeme, takže jsem moc šťastný, že se nám podařilo proti Zubří vyhrát.“

Ondřej Mika, trenér HC ROBE Zubří: „V prvním poločase jsme perfektně zvládli obrannou část a výborně nás podpořil brankář Krůpa, který zakročil, když už jsme selhali v soubojích jeden na jednoho, což nás drželo nad vodou. Ve druhé polovině bylo nasazení v defenzivě pořád skvělé, ale měli jsme méně zákroků a měli jsme menší úspěšnost v činnostech, o kterých jsme věděli, že si na ně máme dát pozor. V útoku nám to tam v prvním poločase docela padalo, potom jsme měli úsek, kde jsme nedali asi 10 minut gól. Šli jsme do soubojů jeden na jednoho a nikdo neměl takovou tu osobní odvahu, aby to vzal na sebe – v tom smyslu, že když už byli ti hráči za námi, tak jsme to nebyli schopni dohrát. A tahle naše ‚mrtvá‘ desetiminutovka v postupném útoku byla rozhodující.“

Další utkání hrajeme v neděli 29. září v Lovosicích.