Na Lovosice jsme nestačili a prohráli jsme

Lovosice si začaly budovat náskok, který byl však po tříbrankové sérii Zubří pryč. Domácí se ale nenechali odradit a po povedené koncovce poločasu odcházeli do šaten o dvě branky spokojenější. Zuberští hráči se po změně stran znovu tlačili za vyrovnáním, jenže Lovci odpověděli třígólovou sérií. Od té doby svůj náskok drželi až do konce.

Zajímavost zápasu: Z posledních šesti vzájemných duelů slavili Lovci hned pětkrát. Jedinou porážku zaznamenali při sedmičkovém rozstřelu v play-off minulého ročníku soutěže.

Nejlepší střelec: Na domácí straně úřadoval Jan Kupa, jenž ke svým pěti trefám ze hry přidal i čtyři proměněné sedmičky.

Co výsledek znamená: Zatímco Lovosice od úvodní remízy zapisují třetí vítězství v řadě, Robe zůstává i po čtvrtém kole na dvou bodech.

HK FCC Město Lovosice – HC ROBE Zubří 32:29 (16:14)

Nejvíce branek: Kupa 9/4, Khaian 8, M. Říha 5 – Paquiom 7, Palát 5/1, Kyryljuk 5

Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/1

Vyloučení: 7:7. ČK: Kyryljuk (ZUB)

Rozhodčí: Přemysl Fukala – Radek Mohyla

Roman Jelínek, trenér Lovců: „Já jsem si myslel, že po úterní výhře nad Plzní nás dnes bude čekat těžké utkání. Zdůrazňovali jsme si, že i dnešní zápas musíme odehrát na 100%. Zubří má mladý tým s velkým potenciálem a když mu dáte v zápase šanci, tak je těžké je zastavit. My jsme zhruba od dvacáté minuty tahali za delší konec provazu, ale nedařilo se nám odskočit na výraznější brankový rozdíl. V utkání mi z naší strany chyběla větší agresivita v obraně a důraz, v útoku pak někdy osobní odvaha. Za vítězství jsme moc rádi, soupeř zde předvedl výborný výkon.“

Jakub Lavička, brankář Lovců: „Důležitou roli hrála naše dobrá hra v oslabení v první půli, kdy jsme dokázali soupeři odskočit na větší brankový rozdíl. Celé utkání bylo ale nahoru dolů a do konce nebylo rozhodnuto.“

Ondřej Mika, trenér Zubří: „Z naší strany to bylo bojovné utkání, již několikáté v řadě. Dokážeme se všech soupeřů držet, ale naše bojovnost bohužel nestačí a zatím nedokážeme zápasy dotáhnout a přelomit na naši stranu. I když tabulkově to není z naší strany optimální, tak my věříme, že jdeme po správné cestě a tým začne sbírat body. K zápasu: v kritických momentech jsme zatím nedokázali soupeře předčit a to především v činnosti jeden na jednoho.“

Mikuláš Kucsera, spojka Zubří: „Velmi těžký zápas. Celou dobu jsme se drželi na minimální rozdíl a vždy když jsme měli šanci náskok vymazat, tak přišla nějaká chyba v obraně nebo neproměněná šance. Byli jsme blízko, ale nedokázali jsme se zcela dotáhnout. Ve druhé půli přišlo pár zbytečných vyloučení a už jsme náskok soupeře nedokázali stáhnout.“

Další utkání hrajeme doma v sobotu 5. října od 18:00 proti Plzni.