PREVIEW 2. kola: Dukla Praha – Zubří

Po neúspěšném prvním kole proti Novému Veselí se chystáme do Prahy. Dukla stejně jako my změnila trenéra a chce taktéž bojovat o lepší příčky.

Pražané začali loňskou sezonu dobře. Postupně nasbírali 31 bodů a s přehledem se dostali do play-off, kde je ale v napínavé sérii vyřadila rozjetá Kopřivnice. Dukla by se tentokrát chtěla vrátit na vyšší příčky a získat cenný kov.

Loňský ročník začal pro Duklu vskutku dobře. Pražané se drželi u vrcholu tabulky a posbírali 31 bodů, díky čemuž postoupili do vyřazovací fáze z pátého místa. Do play-off postoupili se stejným počtem bodů jako Kopřivnice, a právě s moravskoslezským klubem se utkali v napínavé sérii. Rozhodl až pátý zápas, Dukla měla v sérii mečbol, ale nakonec neuspěla. V duelech o umístění si následně poradila s Frýdkem-Místkem, ale Brno už bylo nad její síly, nakonec tak skončila šestá. „Povedený začátek, vyřazení z play-off, nepovedený konec. Cíle naplněny nebyly,“ zhodnotil uplynulý ročník Vladimír Orság, ředitel klubu.

Po sezoně došlo ke změně kádru, po několika letech řady týmu opustil trenér Michal Tonar. Místo něj tým převzal Daniel Kubeš.

Dvěma změnami směrem do klubové struktury byly příchody levého křídla a brankáře. Karel Šmíd se do Dukly přesunul z Talent týmu Plzeňského kraje, křídelník a reprezentant Jan Blecha z německého EHV Aue. „Jan Blecha a Karel Šmíd budou patřit k nejzkušenější části našeho týmu,“ shrnul nové akvizice trenér Daniel Kubeš. Kádr doplnili také dukelští mladíci Kristián Duda, Mikuláš Kabátník, Ondřej Šubrt a Daniel Sanislo.

„Na Dukle je hodně mladých hráčů, kteří se stali oporami týmu. Tudíž od nich očekáváme velmi rychlou a moderní házenou. Od nás očekávám větší zlepšení v proměňování šancí a v obraně oproti minulému zápasu,” říká mladá spojka Marek Pšenica.

2. kolo Chance Extraligy proti pražské Dukle hrajeme v neděli 15. září v 17:00.

Rozhodčí utkání: Kichner Petr, Vacula Michal