Tomáš Kyryljuk: Můj otec v Zubří vybojoval dva tituly, i já chci nyní s klubem získávat úspěchy

Diváckou anketu o nejužitečnějšího hráče uplynulé sezóny vyhrál nadějný střelec Tomáš Kyryljuk. Tento zuberský odchovanec zároveň podepsal v Zubří tříletý kontrakt, na palubovce jej tedy budeme vídat minimálně do konce sezóny 2026/2027. Jak vnímá svou roli v týmu a jak se těší na další sezónou pod vedením nového trenéra, se dočtete v rozhovoru.

Vyhrál jsi anketu o MVP (most valuable player), co jsi na to říkal? Čekal jsi to?

Byl jsem překvapený, nečekal jsem to. Vnímám to tak, že jde vidět, že jsem se jako hráč někam posunul, za což jsem moc rád a jsem vděčný všem, co pro mě hlasovali.

Jak hodnotíš uplynulou sezónu?

Popravdě, uplynulá sezóna pro nás byla zklamáním. Myslím, že jsme měli dobrý kádr a měli jsme ambice na to postoupit do semifinále. Bohužel to ale nevyšlo, některé zápasy jsme vyloženě pokazili, s čím už bohužel nic neuděláme, ale je to škoda.

V Zubří jsi letos podepsal hned tříletou smlouvu. Zvažoval jsi tento krok dlouho?

Nějakou chvíli jsem zvažoval, ani ne tak, jestli v Zubří zůstanu, protože tím, že jsem se na házenkářské scéně prosadil teprve nedávno, žádné nabídky z jiných klubů jsem neměl. Spíše jsem přemýšlel, jestli podepsat na tak dlouho. V Zubří mám ale skvělé podmínky, v konečném důsledku jsem tedy neviděl důvod, proč ne.

Vnímáš, že s ohledem na to, jak se ti nyní daří, bys mohl být jednou z hlavních opor týmu?

Věřím, že ano. Když budu pokračovat v tom, co dělám, a bude se mi i nadále dařit se posouvat kupředu, tak myslím, že bych se do této role mohl dostat. Určitě to neberu na lehkou váhu a vím, že to bude i náročné, ale jdu tomu naproti. Jsem za tu příležitost hodně rád. V Zubří hraji odmalička, ale v dorostech jsem se ještě nedokázal hráčsky prosadit, teprve nyní v kategorii mužů jsem se tak nějak vyhoupl. Je to pro mě čest reprezentovat Zubří a patřit do základní sestavy, obzvlášť když vím, že můj otec se Zubřím vybojoval hned dva tituly. To mě motivuje k tomu, abych i já získával s klubem co nejvíce úspěchů.

Co říkáš na novou vizi klubu a snahu o dlouhodobější stabilizaci složení týmu?

Je to určitě správný směr. Tým bude mít větší prostor na to sehrát se a vše si mnohem lépe sedne, než kdyby se sestava měnila s každou sezónou. Věřím, že se to pozitivně odrazí i na výsledcích.

Jak hodnotíš nové složení týmu?

Jak to tak sleduju, věřím, že příští sezónu budeme mít hodně kvalitní kádr. Určitě to ale bude chtít nějaký čas a pár tréninků na to, aby si vše sedlo a my se navzájem sehráli. Těším se i na to, že nás bude trénovat Ondra Mika, protože je to zkušený hráč, kompetentní trenér, a když jsme měli možnost zažít pár tréninků pod jeho vedením na konci minulé sezóny, bylo to super. Bude to mít zase trochu jiný náboj.

Byl jsi překvapený, že právě Ondra je novým trenérem áčka?

Já osobně jsem překvapený ani nebyl. Ještě před oficiálním oznámením jsem totiž zaslechl nějaké ty zvěsti o tom, že by novým trenérem mohl být právě Ondra. Byl jsem rád, když se to nakonec potvrdilo.

Jak ses těšil na přípravu?

Těšil jsem se moc, protože vzhledem k tomu, že jsme z play-off letos vypadli brzy, měli jsme docela dlouho volno a házená mi chybí daleko víc než loni, kdy jsme měli na odpočinek asi jen dva týdny.

Máte již nyní nějaké cíle do další sezóny?

Asi hrát, jak nejlépe to půjde a třešničkou na dortu by samozřejmě bylo, kdyby nás na konci sezóny čekala nějaká ta medaile.

Rozhovor připravila Kamila Krupová