V nové sezóně nás posílí dvě zahraniční spojky

Vítáme v klubu dvě nové posily pravou spojku – Ignacy Bak a levou spojku – Filip Blasczak!

Ignacy Bak

195 cm, 105 kg.

Zkušený hráč se zkušenostmi z mnoha evropských soutěží, člen širšího kádru reprezentace Polska (7 starů v seniorské reprezentaci)

• 2011–2014 SMS Gdańsk
  • 2014–2016 SPR Chrobry Głogów
  • 2016–2017 Gwardia Opole
  • 2017 MMTS Kwidzyn
  • 2017–2020 NMC Górnik Zabrze
  • 2020–2021 Riihimäen Cocks
  • 2021–2022 Al Wakrah
  • 2022 AC Diomidis Argous
  • 2022 Wilhelmshavener HV
  • 2023 Pler Budapest

Komentář sportovního ředitele Josefa Mazače: “S příchodem Ignacy Baka přichází na pravou spojku velká zkušenost a kvalita. Hráč je také příslušník střední generace, která nám obecně v týmu chybí. Od vzájemné spolupráce si mnohé slibujeme. Společně s Mikulášem Kucserou by měli na pravé spojce vytvořit úderný tandem.”

Filip Blasczak

Mladý talentovaný hráč (ročník 2003), který přichází na přestup z Orlen Wisla Plock. Jedná se o urostlého hráče na pozici levé spojky. Filip měl našlápnuto k působení v prvním družstvu Plocku, bohužel, jeho kariéru přibrzdilo zranění kolene. Filip přichází do Zubří získávat zkušenosti a znovu nabýt herní praxi.

Komentář sportovního ředitele: “Filip je mladý hráč, který bude pro náš klub velkým přínosem do budoucna. Uvědomujeme si, že bude potřebovat určitý čas, aby se dostal zpět do herní formy. Jedná se o další prohloubení spolupráce klubu s Wislou Plock, za což jim velmi děkujeme.”

Oběma přejeme hodně štěstí v jejich novém angažmá u nás v Zubří!